• -3 000,00 Kč

ORIGINÁL STŘÍBRNÁ OLYMPIJSKÁ MEDAILE

49 900,00 Kč
46 900,00 Kč Sleva 3 000,00 Kč
S DPH

Stříbrná olympijská medaile z para olympijských her v Sydney roku 2000.

JEDINEČNÁ SBĚRATELSKÁ PŘÍLEŽITOST.

Počet
Poslední kus skladem

Přední australský návrhář mincí a medailí Stuart Devlin (narozen Geelong, 1931) se při navrhování vítězných medailí pro 2000 paralympijských her nechal inspirovat jedinečnými památky Sydney - Harbour Bridge a Opera House. Tyto ikonické stavby symbolizují Sydney jako moderní, pulzující město.

V roce 1998 byl Devlin jedním z dvaceti australských umělců, kteří předkládali návrhy paralympijských medailí. O rok později byly jeho kresby převedeny do přibližně 2500 medailí vyrobených v Australské královské mincovně Perth Mint.

Stříbro ve zlatých i stříbrných medailích pochází z dolu Cannington v jižní Queenslandu a nejstarších stříbrných dolů Austrálie v Broken Hill. Zlaté a stříbrné medaile společně symbolicky spojují minulost a současnost Austrálie těžby drahých kovů která přispěla k rozvoji Austrálie.

Sydneyské paralympijské medaile z olympijských her Sydney 2000 byly vyrobeny podle přísných pokynů IOC.  Jsou kulaté o průměru 70 milimetrů a o šířce pěti milimetrů stříbrné medaile jsou vyrobeny výhradně z mincovního stříbra o hmotnosti 206gr.

Australská společnost Woolmark vyrobila zelené a modré stužky z australské vlny.

 

Poznámka: Fotografie ve vysokém rozlišení pošleme na vyžádání. Původní vlastník (český olympionik) této medaile si přeje zůstat v anonymitě.

1 ks

Parametry

ROK EMISE
2000
TYP OBALU
ETUE
HMOTNOST (gr)
206
SLOŽENÍ
AG (mincovní stříbro)